0_Магазин.ПорталЗанимливости

Џек Ма падна на четвртото место кај најбогатите Кинези

Новата листа се прошири за 259 Кинези кои имаат богатство од над милијарда долари и брои вкупно 1.058 лица. Со тоа, Кина е прва земја во светот што ја премина границата од 1.000 милијардери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close