Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕК исплати нови 14 милијарди евра помош на земјите-членки

Европската комисија исплати 14 милијарди евра на девет земји-членки во четвртата транша од финансиската поддршка наменета за зачувување на работните места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close