ЕвропаЕвропа.Портал

ЕК: Има голема веројатност за Брегзит без договор

Веројатноста за Брегзит без договор е многу голема и граѓаните и компаниите од  ЕУ треба да бидат подготвени за излегување на Велика Британија од Унијата на 31 октомври, изјави денеска портпаролката на Европската комисија Мина Андреева.

Back to top button
Close
Close