Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕК го одобри лекот ремдесивир во ЕУ

Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во террманот на случаите со Ковид-19 во ЕУ, јави ДПА. 

Брисел, 3 јули 2020 (МИА) – Европската комисија соопшти денеска дека го одобрила користењето на лекот ремдесивир во террманот на случаите со Ковид-19 во ЕУ, јави ДПА. 

Back to top button
Close
Close