0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕК го одобри грчкиот план за закрепнување и отпорност во висина од 30,5 милијарди евра

Многу сум среќна да соопштам дека Европската Комисија одлучи да му даде зелено светло на грчкиот план за закрепнување и отпорност „Грција 2.0“, како што е насловен, а ова следи по одличната соработка меѓу нашите тимови, порача претседателката на ЕК Урсула фон Дер Лајен од Атина за време на настанот со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за презентација на планот  на земјата за закрепнување, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close