ЕвропаЕвропа.Портал

ЕК ќе ги продолжи разговорите со АстраЗенекa за испорака на вакцини

Европската комисија ќе ги продолжи разговорите со АстраЗенека за да добие повеќе дози од нивната вакцина против Ковид-19 отколку што компанијата вети за првиот квартал од годинава, изјави денеска портпарол на ЕК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close