БалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕК: Бојкотот на опозицијата го поткопува европскиот пат на Албанија

Одлуката на албанските опозициски пратеници за откажување од мандатите ја поткопува европската перспектива на Албанија, изјави денеска портпаролката на високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини, Маја Коцијанчич.

Back to top button
Close
Close