ЕвропаСвет.Слајдер

ЕК ја одобри вакцината против Ковид-19 на Новавакс

Европска Комисија одобри договор со американската компанија Новавакс за 200 милиони дози вакцини, која веќе е успешно тестирана против варијанти на коронавирус, објаи на Твитер претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен

Back to top button
Close
Close