Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕИБ планира еден трилион евра зелени инвестиции

Во Европската инвестициска банка (ЕИБ) напорно работиме за да ги усогласиме сите наши проекти со Парискиот договор до крајот на оваа година, изјави во видео обраќање потпретседателката и член на Управниот одбор на ЕИБ, Лилјана Павлова за време на конференцијата „Транзиција кон зелена економија и вработување во Бугарија - насока, цели, политики, можности и предизвици“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close