Svet.SlajderСвет

Египетски суд ги потврди смртни казни на 12 членови на Муслиманско братсво

Египетски суд денеска ги потврди смртните казни на 12 членови на Муслиманско братство, вклучувајќи и двајца високи лидери на забранетото исламистичко движење, изјави судски претставник

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close