Дописници СветЕвропа

Египет ја потврди набавката на 30 борбени авиони „Рафал“ од Франција

Египет потврди дека купува од Франција 30 борбени авиони од типот „Рафал“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close