Svet.SlajderСвет

Египет ја отвори границата со Газа поради евакуација на повредените лица

Египет денеска ја отвори својата копнена граница со Појасот Газа и испрати десет амбуланти во палестинската енклава за евакуација на ранетите во палестинско-израелскиот конфликт, пренесуваат агенциите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close