ОпштествоПолитички партии

Ефтимов: СДСМ продолжува да го игнорира Законодавниот дом

Денес на Комисијата за Политички систем на дневен ред е Националната стратегија за спречување на корупција која претставува стратешки документ за државата, а СДСМ и Љупчо Николовски тоа воопшто не ги интересира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close