0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Ефикасно реми на Баерн и Лајпциг во дуелот на водечките бундеслигашки екипи

Нерешено 3:3 заврши вечерва дерби натпреварот од германската Бундеслига меѓу водечкиот Баерн Минхен и второпласираниот Лајпциг.

Минхен, 5 декември 2020 (МИА) – Нерешено 3:3 заврши вечерва дерби натпреварот од германската Бундеслига меѓу водечкиот Баерн Минхен и второпласираниот Лајпциг.

На другите саботни средби од 10. коло постигнати се следниве резултати:

Арминија Билефилд – Мајнц 2:1
Ајнтрахт Франкфурт – Борусија Дортмунд 1:1
Келн – Волфсбург 2:2
Фрајбург – Борусија Менхенгладбах 2:2.

На табелата води Баерн со 23 бода, Лајпциг има 21, следуваат Борусија Дортмунд и Баер Леверкузен со по 19,… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close