0_Македонија.ПорталОпштество

ЕДУИНО-амбасадори – 23 наставници кои ја афирмираа дигиталната образовна платформа

Дваесет и тројца наставници кои до крајот на минатата година снимиле најмногу видеа и изработиле најмногу активности за игра во домашни услови се избрани за ЕДУИНО-амбасадори.  Платформата за дигитални образовни содржини ЕДУИНО настана во март минатата година, како одговор на пандемијата и решение за учење на далечина. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close