Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Едногласна остра осуда за нападот врз конвој на ОН во ДР Конго

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, и Европската Комисија на најостар начин го осудија денешниот напад врз конвојот на Обединетите нации, при што загина италијанскиот амбасадор, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close