Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Едно лице загина, три се повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино - Демир Капија.

Неготино, 19 септември 2020 (МИА) – Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.

Увидот е во тек. свд/мс/

Back to top button
Close
Close