Свет

Едно лице загина кога комбе влета меѓу учесниците на ЛГБТ парада на Флорида

Едно лице загина, а едно е повредено во американската држава Флорида кога комбе влета меѓу учесниците на Парадата на гордоста, соопштија денеска локалните власти во САД.

Back to top button
Close
Close