Дописници МКДОпштински вести

Едно лице повредено во сообраќајка на влезот во Кавадарци од кај Росоман

Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман.

Кавадарци, 10 мај 2021 (МИА) – Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман.

Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Итна медицинска помош.

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката. свд/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close