Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталВидео

Едно лице повредено при напад со нож на протестите во Белград

На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се уапсени три лица.

Белград, 10 јули 2020 (МИА) – На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се уапсени три лица.

Како што објави порталот Нова.рс, приведените се веднаш префрлени со полициско возило во станица. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close