СветСвет.Портал

Една жртва во антивладини протести во Багдад

Едно лице е убиено, а 200 се повредени во судири меѓу учесници во антивладини протести и безбедносните сили во Багдад, соопштија ирачките власти.

Back to top button
Close
Close