СветСвет.Портал

Една третина од Јужноафриканците без работа

Невработеноста во Јужна Африка достигна 32,5 отсто од работната сила во периодот помеѓу октомври и декември 2020 година, соопшти Националната агенција за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close