Избрано

Една година по Брегзит, работите за Велика Британија не изгледаат добро

Велика Британија потона во третата блокада, а нејзината економија е во колапс, пишува германски „Тагесшпигел“ на истата тема. Весникот потсетува дека според премиерот Борис Џонсон не може да се размислува ниту за отворање на училиштата и градинките, а не пак за пабовите и рестораните, во март. Според ММФ, во 2020 година економијата на земјата е намалена за цели 10 проценти, а оваа година не може да се очекува заживување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close