Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Една година од катастрофалниот земјотрес во Албанија

Последиците од овој катастрофален земјотрес беа уште поголеми, бидејќи беа погодени 202.000 лица, чии домови беа уништени. Проценетата материјалната штета беше над 1,2 милијарди евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close