Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Една доза на вакцината на Оксфорд/АстраЗенека штити најмалку три месеци

Една доза на вакцината на Оксфорд /АстраЗенека обезбедува заштита од коронавирусот најмалку три месеци и го намалува неговото ширење за 2/3. Се чини дека новата студија ја поддржува одлуката на Велика Британија да ја одложи втората доза, објави Гардијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close