0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштински вестиСторија

Единственото село без жители во делчевско Косово Дабје, наскоро ќе добие своја монографија

Единственото село без жители во Делчевско, селото Косово Дабје наскоро ќе добие своја монографија. Делчевецот Крум Николовски, кој потекнува од ова село вели дека досега ги собрал потребните податоци за една монографија, според кои дошол до сознание дека селото првпат било населено околу 1700-та година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close