БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Единствено Курти од косовските партиски лидери одговори на повикот на Османи за средба во врска со вонредните избори

Според информациите на косовските медиуми, другите три партии кои Османи ги покани за денеска, на средбите ќе бидат претставувани од членови на раководствата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close