Svet.SlajderСвет

Единаесет мртви во напад во Авганистан

Најмалку 11 лица загинаа, а десетици се повредени во бомбашки напад врз автобус во провинцијата Забул, на југот на Авганистан, соопштија денеска локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close