BotëBotë.Portal

Edhe një shpërthim në rrethinën e Teheranit

Një shpërthim i fuqishëm jehoi në pjesët perëndimore të rajonit më të gjerë të kryeqytetit iranian, Teheran, njoftoi sot agjencia shtetërore IRIB.

Teheran, 10 korrik 2020 (MIA) – Një shpërthim i fuqishëm jehoi në pjesët perëndimore të rajonit më të gjerë të kryeqytetit iranian, Teheran, njoftoi sot agjencia shtetërore IRIB.

Javën e kaluar kanë ndodhur disa shpërthime në afërsi të impianteve bërthamore dhe industriale.

Agjencia IRIB nuk dha më shumë informacione për shkaqet për shpërthimin e sotëm dhe për viktimat e mundshëm.

Таг
Back to top button
Close
Close