EvropëEvropë.Portal

Edhe një rast i ri me koronavirus në Itali

Një shtetas italian është pozitiv në analizat mjekësore për koronavirusin e ri. 

Romë, 21 shkurt 2020 (MIA) – Një shtetas italian është pozitiv në analizat mjekësore për koronavirusin e ri.

Një burrë i moshës 37-vjeçare është pranuar në spital në qytetin verior, Kodeno. Ai po kalon teste mjekësore shtesë, njoftojnë mediat lokale.

Ky do të jetë rasti i katërt i konfirmuar në Itali, pasi dy turistë kinezë dhe një tjetër italian ishin pozitivë në analizat për virusin. ls/shk/ 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close