Свет

Еден загинат при вооружен напад во трговски центар во Висконсин

Едно лице загина, а едно е рането од страна на вооружен напаѓач во трговски центар во градот Аплтон, во американската држава Висконсин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close