Svet.SlajderСвет

Еден загинат и десетици повредени на протестите во Западен Брег

Еден палестински демонстрант загина, а 46 се повредени, од кои 16 од огнено оружје за време на протестите во Западен Брег, соопшти палестинското Министерство за здравство

Back to top button
Close
Close