0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопјеХроникаХроника.Портал

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Скопје, 21 јануари 2020 (МИА) – Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а пет лица со лесни телесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е причинета материјална штета.

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, полицијата исклучила двајца возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, еден возач пред да се стекне со право на управување на моторно возило и четири нерегистрирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ подигнати се 55 возила.

Казнети се и 15 пешачи кои поминале коловоз вон пешачки премин и двајца возачи кои поминале крстосница на црвено светло. сст/

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close