БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерСвет.Слајдер

ЕЦБ мора да ги задржи монетарните поттикнувања бидејќи кризата се уште не е мината

Европската централна банка (ЕЦБ) мора да го задржи приливот на монетарни поттикнувања, бидејќи економијата во еврозоната и натаму е под влијание на пандемијата и покрај поинтензивните вакцинации, изјави денеска претставникот на ЕЦБ, Јанис Стурнарас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close