БалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

ЕБОР: Вистинско време за инвестирање во железницата на Западен Балкан

Железниците на Западен Балкан се на добар пат да се приспособат на железничката мрежа на ЕУ и паневропските коридори, а приоритет за регионот останува отворањето на пазарот, управувањето и интероперабилноста, изјави потпретседателот на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) Јирген Ригтеринк, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close