0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

„ЕasyJet“ влегува на македонскиот пазар со авиолинија од Женева до Скопје

Авиокомпанијата Изиџет (еasyJet) од 1 ноември влегува на македонскиот авијациски пазар со авиолинија од Женева до Скопје, три пати неделно, секој понеделник, четврток и петок. Од ТАВ Македонија денеска информираа дека станува збор за сезонска авиолинија од 1 ноември до 25 март следната година.

Back to top button
Close
Close