Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕАСА ги суспендира сите летови на Боинг 737 Макс во Европа

Европската агенција за воздухопловна безбедност (ЕАСА) ги суспендира сите летови на авионите ид типот „Боинг 737 Макс 8“ во Европа, вклучително и за комерцијалните летови од трети земји.

Back to top button
Close
Close