0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

ЕАНА со критики за Јанша поради притисок врз словенечката национална новинска агенција СТА

Челниците на Европската асоцијација на новински агенции (ЕАНА) испратија писмо до словенечкиот премиер Јанез Јанша, во кое го критикуваат за суспендирање на финансирањето на Словенечката новинска агенција -СТА, и „вршење притисок“ врз раководството на агенцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close