0_Магазин.ПорталСцена

Џејсон Присли прозборе за Шенен Доерти и нејзината битка со ракот

Во февруари, неговата колешка од серијата „Беверли Хилс“ објави дека ракот на дојките ѝ се вратил и сега се соочува со четврта фаза на канцер. Присли вели дека ѝ се јавува секои 2-3 месеца, за да ја чуе како е...

Лос Анџелес, 24 септември 2020 (МИА) – Глумецот Џејсон Присли во последното интервју во австралиската емисија „Студио 10“ говореше за здравствената состојба на Шенен Доерти и нејзината борба со ракот.

Во февруари, неговата колешка од серијата „Беверли Хилс“ објави дека ракот на дојките ѝ се вратил и сега се соочува со четврта фаза на канцер. Присли вели дека ѝ се јавува секои 2-3 месеца, за да ја чуе како е…

– Шенен е силна девојка, отсекогаш била борец. Знам дека таа ќе продолжи да се бори онака како што умее. Последниот пат кога се слушнавме, таа беше во доста добро расположение, вели глумецот. си/паг/

Таг
Back to top button
Close
Close