ОпштествоСкопје

Ќе се реконструира фасадата на градинката „13 Ноември“ – објект „Јасмин“

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ во име на Општината потпиша договор со Министерството за животна средина и просторно планирање за доделување  средства остварени по основ на надомест за производство на енергија од фосилни горива како наменски дотации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close