Дописници МКДОпштински вести

Ќе се отстрануваат времено поставените објекти во центарот на Делчево

Ќе се отстрануваат времено поставените објекти во центарот на Делчево. На последната онлајн средба како дел од креирањето на приоритетите за 2021 година, делчевскиот градоналник Горан Трајковски, информираше дека за таа намена веќе е избрана фирма која ќе го спроведе рушењето на оние објекти, кои се евидентирани како бесправно изградени.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close