Дописници МКДОпштество

Ќе се градат велосипедски патеки од долнореканското село Жировница до населени места во околијата Пешкопеа во Албанија

Општина Маврово Ростуше ја продолжува веќе воспоставената соработка со општини од соседна Албанија во реализација на проекти во рамки на меѓуграничната соработка. Последниот од неколкуте прокти е „Прекугранично возење велосипеди: авантуризам на повисоко ниво помеѓу Маврово и Ростуше и Пешкопеја“, што набрзо треба да почне со реализација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close