0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторМКД

Е-настан „Соларна енергија во Скопје – предизвици и можности“

Осознавање на можностите за подобро искористување на сончевата енергија и предизвиците за нивно остварување во Скопје, град со 190 до 280 сончеви денови годишно, има за цел е-настанот „Соларна енергија во Скопје – предизвици и можности“, во организација на забораторијата за социјални иновации – СмартАп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close