0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМКДРепортажа

Ќе ја искористи ли годинава максимално Попова Шапка масовната посетеност

Ако во минатото важело непишаното правило дека преку работните денови на Попова Шапка има помалку посетители, оваа сезона е сосема спротивното. Сега секојдневно има можеби илјадници посетители со оглед на паѓањето на поголемата снежна покривка, новогодишните празници, но и состојбата со пандемијата која не дозволува туризам во странски држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close