0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

ДЗС: Околу 65 илјади лица лани биле корисници на социјална заштита

Според податоците на Државниот завод за статистика, во 2020 година, вкупниот број на малолетни корисници на социјална заштита изнесувал 16 262 лица, додека вкупниот број на полнолетни корисници на социјална заштита - 49 263 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close