0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ДЗС на 20 јули ќе објави конкурс за избор на реонски попишувачи и инструктори за претстојниот попис

Конкурсот за избор на реонски попишувачи и инструктори за претстојниот попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, 2021, ќе биде објавен на 20 јули и ќе трае до 5 август, информираат од Државниот завод за статистика.

Back to top button
Close
Close