0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

ДЗС: 4 288 наставници и соработници во високообразовните установи во академската 2020/2021

Бројот на наставниците и соработниците во високообразовните установи во академската 2020/2021 година изнесува 4 288, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close