БизнисБизнис.ПорталЕкономија

ДЗИС во првата половина од годинава бележи раст од 31 отсто за заштита на трговски марки и 7,9 отсто за патенти

Државниот завод за индустриска сопственост (ДЗИС) во првите шест месеци од годинава евидентира зголемен број на поднесени барања за заштита на трговски марки за 31 отсто и за 7,9 отсто повеќе поднесени барања за заштита на патенти  во споредба со истиот период од минатата година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close