БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Дводневен штрајк на 13 поморски синдикати во Грција

Штрајк во траење од 48 часа, започнаа 13 грчки поморски синдикати, со што поголем дел од бродовите во Грција, два дена ќе останат закотвени на пристаништата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close