Избрано

Двојната стратегија на талибанците во Авганистан: Мир под нивни услови или целосна воена победа

Талибанците, кои се во конфликт со авганистанските владини сили, кои веќе немаат поддршка од американската војска, водат голема кампања за заземање територии. Нивната цел е да ја натераат авганистанската влада да прифати мир под услови диктирани од нив или да претрпи целосен воен пораз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close